Pytanie z dnia 05 stycznia 2017

Witam. Wnuk mojej sąsiadki rok temu wziął pożyczke w firmie bocian na wartos 1000 zł. Od razu dokonał wpłaty 200 zł na poczet 4 rat po czym wyjechał do Anglii. Tam jego plany zawodowe nie potoczyły się tak jak powinien w zwiazku z chorobą. Przebywa dalej poza krajem .Teraz do starszej Pani przyjechała policja w sprawie wnuka szukajac jego w sprawie zlozenia zeznac w podejrzeniu o wyludzenie pozyczki . Czy mimo wpłaty 4 rat mozna traktowac jako wyludzenie? Po wyjezdzie z kraju wymeldował się z Polski , problem jest ze znaleziem jego dawnego pracodawcy . Starsza Pani zobowiazała się na spłate w imieniu wnuka zobowiazania na co firma przyształa na to zobowiazanie wygaszajac wszelkie roszczenia wynikajace z umowy. Czy mimo to dalej tok postepowania o wyludzenie bedzie trwac? Sąsiadka jest bardzo rozstrojona nerwowo z powodu danej sytuacji , czy jest jakas szansa na pozytywne rowiazanie problemu ?

Jeżeli przyjechała Policja to albo prowadzone jest postępowanie przygotowawcze albo czynności sprawdzające. Podejrzewam, że te drugie. W sytuacji gdyby przyjąc, że dokoano wpłat 4 rat niezmiernie trudno wykazać przestepstwo wyłudzenia, przy czym podejrzewam, że chodzi tutakj o czyn z art. 286 kk. Gdyby zaś ta osoba złozyła fałszywe ośwaidczenie o tym, ze pracuje i wzięła pożyczkę wówczas pozostaje w grze odpowiedzialności z art. 297 kk. Bez znajomości akt trudno powiedzieć w jakim kierunku idzie dana sprawa, ale patrząc na kwotę pozyczki oraz fakt, że dana osoba nie przebywa w kraju nie wiem, czy organy będą zainteresowane w ściganiu.

Odpowiedź nr 1 z dnia 5 stycznia 2017 11:53:42 Obejrzało: 144 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.