Pytanie z dnia 25 listopada 2016

Witam. Wczoraj nagle rozstałem się ze swoim partnerem. Spotkałem się z nękaniem telefonicznym z jego strony włącznie z groźbami karalnymi i zastraszaniem, które niosą poważne obawy o moje zdrowie i bezpieczeństwo oraz negatywnie wpływają na moją kondycję psychiczną. W związku z tym zastanawiam się jakie mam rozwiązania prawne w celu ochrony mojej osoby.

Proszę udać się na policję celem złożenia zeznań w tej sprawie. Może zglosić się Pani np do dzielnicowego ub najbliższego komisariatu

Odpowiedź nr 1 z dnia 25 listopada 2016 20:39:35 Obejrzało: 92 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Dzień dobry, nie znając szczegółów, nie sposób wskazać jakie przysługują Panu uprawnienia. Każdy profesjonalny pełnomocnik kieruje się zasadą rzeczowości i jest zobowiązany ustalić dokładny stan faktyczny. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska-Ulewicz

Odpowiedź nr 2 z dnia 25 listopada 2016 20:40:07 Obejrzało: 92 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Dzień dobry, proszę poinformować byłego partnera iż żąda Pani zaprzestania tego typu zachowań, a następnie jeżeli to nie poskutkuje udać się na Policję i złożyć zeznania. Zgodnie z art. 190 kodeksu karnego "§ 1. Kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub szkodę osoby najbliższej, jeżeli groźba wzbudza w zagrożonym uzasadnioną obawę, że będzie spełniona, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. § 2. Ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego".

Odpowiedź nr 3 z dnia 26 listopada 2016 12:40:56 Obejrzało: 80 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.