Pytanie z dnia 16 lutego

Witam, w 2012 roku zostałem skazany na karę w zawieszeniu z art. 280 § 1, okres próby to 5 na 2, grzywnę spłaciłem. okres próby kończy mi się w czerwcu 2017 roku i chciałbym uzyskać informacji czy mogę wystąpić o wcześniejsze zatarcie skazania?
Za przestępstwo z art. 280 § 1, Z dniem 15 sierpnia 2013 roku weszły życie znowelizowane przepisy Ustawy o transporcie drogowym (DzU z dn 16.05.2013 Poz 567) dzięki którym taka osoba jak ja bez problemu może się ubiegać o pracę jako kierowca zawodowy?

Dzień dobry, możliwość złożenia wniosku o wcześniejsze zatarcie skazania obejmuje osoby skazane na karę pozbawienia wolności bez zastosowania instytucji probacyjnej warunkowego zawieszenia ich wykonania albo kar pozbawienia wolności pierwotnie zawieszonych, których wykonanie zostało następnie zarządzone w trakcie postępowania wykonawczego. W przypadku osób skazanych na kary pozbawienia wolności z zastosowaniem warunkowego zawieszenia ich wykonania, których wykonania nie zarządzono, jest inaczej co stanowi wyjątek od przedmiotowej reguły. Mianowicie zgodnie z art. 76 § 1 Kodeksu karnego skazanie ulega zatarciu z mocy prawa z upływem 6 miesięcy od zakończenia okresu próby. W odniesieniu do tych skazanych niemożliwe jest wcześniejsze zatarcie skazania niż określone w art. 76 § 1 kk. W Pana przypadku zatarcie skazania nastąpi zatem po upływie 6 miesięcy od zakończenia okresu próby, wobec czego ewentualny wniosek skutkowałby wydaniem postanowienie o nieuwzględnieniu wniosku skazanego ze względu na zatarcie skazania z mocy prawa, pozdrawiam

Odpowiedź nr 1 z dnia 16 lutego 2017 10:46:45 Obejrzało: 45 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.