Pytanie z dnia 29 grudnia 2016

Witam. Szukam prawnika, który zajmie się moją sprawą.. Mam sprawę z Gminą, która żąda ode mnie odszkodowanie za bezumowne korzystanie z nieruchomości należącej do tej Gminy. Pech w tym, że z nieruchomości tej korzystała moja mama, która trzy i pół roku temu zmarła. Czy Gmina może dochodzić ode mnie tychże zaległości za czasów kiedy mama żyła? Dodam, że nie było postępowania spadkowego ale oprócz mnie do spadku jest jeszcze moja siostra. Kto odpowiada za zapłatę odszkodowania? Jak mogę się bronić.

Dzień dobry, co do zasady gmina może żądać zapłaty od spadkobierców, ale w tej sprawie przede wszystkim trzeba zbadać czy roszczenie nie jest przedawnione. Proszę o informację czy otrzymał Pan/Pani wezwanie od gminy? Czy wcześniej gmina dochodziła tych należności przed sądem w postępowaniu przeciwko mamie? Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska-Ulewicz ulewicz.kancelaria@onet.eu

Odpowiedź nr 1 z dnia 29 grudnia 2016 21:26:48 Obejrzało: 99 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.