Pytanie z dnia 09 stycznia 2017

Witam .Szanowni Państwo mam prośbę 28.12.2016 roku odbył sie rozprawa w sadzie za zamkniętymi drzwiami do spraw dla nieletnich gdzie poszkodowanym jest mój niespełna 10 letni syn który za pośrednictwem portalu społecznościowego został zastraszany przez chłopaka 15-letniego,tj.o czym karalny z art 190 ust.1 kk .Dzis dostaliśmy pismo które brzmi co cytuję:Postanowienie:ustalając iż nie letni (imię i nazwisko chłopaka który dopuścił sie zastraszania)dopuścił sie zarzucanych mu czynów karalnych na zasadzie art 21ust.2 Ustawy z 26.10.1982r o postępowaniu w sprawach nieletnich umorzyć postepowanie ;II na zasadzie art 32 ust 1 u.p.n odstąpić od obciążenia nieletniego i ojca nieletniego kosztami postepowania.Proszę mi powiedzieć jak ja ma to zrozumieć?bo szczerze powiedziawszy nie bardzo wiem o co w tym chodzi?bo jezeli dobrze zrozumiałam treść to chłopak nie poniesie żadnych konsekwencji prawnych?i co mogę zrobić w takiej sytuacji?

Art.  21 usatwa o postępowaniu w sprawach nieletnich. [Wszczęcie postępowania z urzędu, umorzenie postępowania, zażalenie] §  1. Sąd rodzinny wszczyna postępowanie w sprawie nieletniego, jeżeli zachodzi uzasadnione podejrzenie istnienia okoliczności, o których mowa w art. 2. §  2. Sąd rodzinny nie wszczyna postępowania, a wszczęte umarza w całości lub w części, jeżeli nie ma podstaw do jego wszczęcia lub prowadzenia w określonym zakresie albo gdy orzeczenie środków wychowawczych lub poprawczych jest niecelowe, w szczególności ze względu na orzeczone już środki w innej sprawie, które w ocenie sądu są wystarczające. §  3. Na postanowienie wydane na podstawie § 2 stronom oraz pokrzywdzonemu przysługuje zażalenie. Do pokrzywdzonego stosuje się odpowiednio przepisy Kodeksu postępowania karnego. Syn był pokrzywdzony, a więc Pan jako jego przedstawiciel może w jego imieniu i na jego zrecz wyprowadzić zażalenie wzgledem ww. orzeczenia. Wraz z doręczeniem powinno być pouczenie o możliwości jego zaskarżenia.

Odpowiedź nr 1 z dnia 9 stycznia 2017 20:05:15 Obejrzało: 84 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.