Pytanie z dnia 19 stycznia

Witam. Sprawa wygląda następująco w październiku 2023 moja córkę zepchnela specjalnie koleżanka ze schodów przez co ona uznała urazu kolana. Leczenie zakończyliśmy dopiero 8 stycznia 2024. Nie został sporządzony protokół z wypadku w szkole. Na chwilę obecną chce sprawę zgłosić na policję i poszłam po protokół lecz w protokole nie chcą mi napisać sprawcy. A sprawca jest córka pielęgniarki pracującej w szkole. Juz nie wiem co mam robić ale nie chce ten sprawy tak zostawić tym bardziej że moje dziecko nie chodziło do szkoły bo miało gips po sam tyłek

Dzień dobry, trzeba zgromadzić dokumentację (w tym medyczną) leczenia córki (tak, aby wykazać obrażenia i krzywdę, zakres leczenia i koszty leczenia) oraz ustalić świadków zdarzenia i leczenia. Rozważyłbym też m.in. wystąpienie do szkoły o wyjaśnienie dlaczego nie zostało przeprowadzenie żadne postępowanie w tej sprawie. Wreszcie skierowałbym do rodziców sprawczyni wezwanie o naprawienie szkody/zapłatę zadośćuczynienia. Gdyby to wezwanie nie poskutkowało, rozważyłbym wystąpienie na drogę sądową. Zachęcam do kontaktu - mogę pomóc w tej sprawie radca prawny Andrzej Gąsiorowski (tel. 606 960 939)

Odpowiedź nr 1 z dnia 19 stycznia 2024 14:12 Zmodyfikowano dnia: 19 stycznia 2024 14:12 Obejrzało: 114 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Proszę się ze mną skontaktować pod nr tel. 666864009 bądź e-mail: k.nagorska@knkkancelaria.pl, chętnie pomogę.

Odpowiedź nr 2 z dnia 19 stycznia 2024 15:32 Zmodyfikowano dnia: 19 stycznia 2024 15:32 Obejrzało: 112 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Należy ustalić świadków zdarzenia jeśli nie został sporządzony protokół. Należy skompletować też dokumentacje medyczną oraz kosztów poniesionych w związku z leczeniem. O nieprawidłowościach w związku z brakiem protokołu powypadkowego należy powiadomić kuratorium lub zapytać kuratorium czy dyrektor powiadomił o wypadku. Jeśli dziecko było ubezpieczone to należy sprawdzić warunki ubezpieczenia bo prawdopodobnie można będzie otrzymać odszkodowanie z ubezpieczenia. Dziecko przebywające w szkole jest w tym czasie pod opieką placówki zatem nieudzielenie pomocy lub jej nieprawidłowe udzielenie czy też brak podjęcia postępowania powypadkowego i brak protokołu powypadkowego to niewłaściwe wypełnianie obowiązków przez placówkę i jej dyrektora w zw. z tym należałoby l zawiadomić kuratorium i ew.też zgłosić ten fakt na policje/prokuraturę. Odszkodowanie czy zadośćuczynienie mogą być należne od placówki lub rodziców dziecka.

Odpowiedź nr 3 z dnia 19 stycznia 2024 17:32 Zmodyfikowano dnia: 19 stycznia 2024 17:32 Obejrzało: 110 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.