Pytanie z dnia 12 października 2017

Witam serdecznie,
Mam pytanie odnośnie umowy o pracę .Od roku 01.07.2008 jestem zatrudniona cały czas w jednej firmie.Firma ta ma tendencje przenosić pracowników do swoich filii na terenie miasta, podpierając się umową w której zawarty jest punkt „ Pracodawca informuje pracownika w formie ustnej lub pisemnej w której filii ma on świadczyć pracę w danej filii " Pracodawca może w każdym czasie powierzyć Pracownikowi wykonanie zadań służbowych zagranicą z zachowaniem obowiązujących przepisów prawa.
.Generalnie po tylu latach nie czuje stabilizacji tylko strach że kolejny raz muszę zmienić miejsce pracy ,środowisko ,budować nową bazę klientów co działa to na mnie na mnie niestety destrukcyjnie. Nie czuje stabilizacji i spokoju dzięki któremu mogłabym spać spkojnie i nie martwić się że zostanę przeniesiona . Przenosiny nie wynikają ze złego zachowania pracowników tylko firma od wielu lat stosuje taką metodę odświeżania zespołów ( czasami jest przyczyna podana braku personelu w danej filii ,potrzeba pomocy w innych filiach ) co wywołuje niestety reakcje odwrotną do zamierzonej przez pracodawcę ,pracownicy składają wypowiedzenia .
Ja również zamierzam tak zrobić ponieważ dostałam sygnał że kolejne przenosiny następują . Pracowałam 4 lat na jednej filii ,5 lat na drugiej i w zasadzie zostałam przeniesiona kolejny raz do poprzedniej i jest duża prawdopodobność że zostanę na dniach przeniesiona do kolejnej .
Ja nie zgadzam się na takie przenosiny .
Jestem bardzo dobrym pracownikiem która wzorowo wykonuje swoje obowiązki .Czy jeżeli w umowie pracodawcy jest taki zawarty punkt który wymieniałam powyżej czym mogę się bronić żeby firma mnie kolejny raz nie przeniosła ???

Jeżeli nie ma w przepisach prawnych takiego punktu na który mogę się powołać ze względu skonstruowanej umowy to pozostaje mi tylko zwolnienie ?

Po tylu latach pracy na czas nieokreślony forma wypowiedzenia to 3 miesiące.

Pracodawcy zależy w każdym przypadku tak było że za porozumieniem stron odbywały się takie sytuacje.
Ja nie chcę ponieważ ja nie zwalniam się bo mam dosyć tej pracy tylko pracodawca stosując metodę przenoszenia doprowadził mnie do sytuacji gdzie jestem zmuszona podjąć taką decyzje.
Dlaczego zależy firmie na porozumieniu ?Czy ja coś tracę jeżeli wg prawa złoże wypowiedzenie z okresem 3 miesięcy ?
Czy w takim układzie mogę odmówić pracodawcy że ja nie chcę złożyć wypowiedzenia za porozumieniem stron tylko wyłącznie zachowując okres 3 miesięcy ?

Z góry dziękuje


Tutaj pojawią się odpowiedzi od prawników


Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.