Pytanie z dnia 13 grudnia 2016

Witam. Sąd wydał postanowienie o natychmiastowej wykonalności nad powierzeniem pieczy nad dziećmi. na postanowienie zostało złożone w terminie zażalenie do sądu Apelacyjnego. czy mimo to trzeba stosować się do tej wykonalności czy trzeba czekać na postanowienie Sądu Apelacyjnego ? dziękuję

Witam, Rygor natychmiastowej wykonalności obowiązuje od chwili ogłoszenia postanowienia, którym go nadano, a gdy ogłoszenia nie było od chwili podpisania sentencji orzeczenia. Pozdrawiam radca prawny Przemysław Szamryk

Odpowiedź nr 1 z dnia 14 grudnia 2016 08:17:40 Obejrzało: 74 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Dzień dobry. Orzeczenie w zakresie którego wydano postanowienie o natychmiastowej wykonalności podlega wykonaniu z chwilą jego wydania, a więc należy się do niego stosować od w/w momentu. Z poważaniem, Marcin Kościuk.

Odpowiedź nr 2 z dnia 14 grudnia 2016 08:23:14 Zmodyfikowano dnia: 14 grudnia 2016 08:24:13 Obejrzało: 72 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Dzień dobry, natychmiastowa wykonalności wyroku oznacza, iż może on być wykonany jeszcze przed uprawomocnieniem się. Zgodnie z art. 336 kodeksu postępowania cywilnego "rygor natychmiastowej wykonalności obowiązuje od chwili ogłoszenia wyroku lub postanowienia, którym go nadano, a gdy ogłoszenia nie było - od chwili podpisania sentencji orzeczenia", zgodnie z tym od tego momentu należy stosować się do jego treści.

Odpowiedź nr 3 z dnia 14 grudnia 2016 19:20:59 Obejrzało: 57 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.