Pytanie z dnia 24 maja

Witam.
Posiadam samodzielne własnościowe mieszkanie w domu 1-piętrowym z udziałem w gruncie i kl. schodowej której nikt nie sprząta poza mną.Jest też działka, której nikt nie pielęgnuje oprocz mnie. Trzeba kosić trawę przycinać krzaczki itp. Samochody stawiają tuż pod oknami, skad spaliny wpadają mi do mieszkania.
Właściciel piętra wynajmuje swoje mieszkanie osobom, do których przychodzi duzo osób obcych (są to wizyty zaledwie 1-5 minutowe)
Jak załatwic sprawę, żeby ograniczyć te wizyty. Ja tych ludzi się nawet boję.Uważam,że po mojej własności nie ma prawa nikt chodzić kto tu nie mieszka z wyjątkiem służb jak listonosz, elektryk itp. Ja jestem starszą osobą i nabylam to mieszkanie na spokojną starość a tu zamieszkali młodzi ludzie i postępują jw.
Proszę o wyczerpującą informację poza tym, że mogę dochodzić swoich praw w sądzie. na to nie mam pieniędzy.

Szanowna Pani, może Pani podjąć próbę wezwania na piśmie zakłócających Pani spokój osób do zaprzestania naruszania Pani dóbr osobistych (m.in. w postaci prawa do spokoju) wraz ze wskazaniem możliwych konsekwencji niezastosowania się do takiego wezwania. Często taka forma wezwania przynosi zamieszony efekt. Jeżeli potrzebowałaby Pani pomocy w sporządzeniu takiego wezwania, proszę o informację - chętnie pomogę. Z poważaniem, aplikant adwokacki Filip Majsterek

Odpowiedź nr 1 z dnia 24 maja 2021 15:58 Zmodyfikowano dnia: 24 maja 2021 15:58 Obejrzało: 29 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.