Pytanie z dnia 08 stycznia 2017

Witam,
Podjelam prace dnia 05.12.2016.
W umowie napisane jest : Stosunek o pracę uzgadnia sie na okres okreslony do 05.12.2017. Uzgadnia sie okres próbny 3 miesiące.

i dalej : Stosunek o prace moze byc rozwiazany sposobami podanymi w postanoweniu 48 kodeksu pracy Pracodawca i pracownik uzgodnili, ze w przypadku wypowiedzenia przez ktorakolwiek ze stron okres wypowiedzenia bedzie trwac 2 miesiace.
Moje pytanie do Panstwa czy na tym okresie probnym rowniez obejmuje mnie 2 miesieczne wypowiedzenie wraz z wynagrodzeniem?

Dzień dobry, bez wglądu w całą umowę, trudno na 100 % wskazać czy można tutaj mówić w ogóle o zawarciu umowy na okres próbny czy też wyłącznie na czas określony. Niemniej w tej chwili ustawowy okres wypowiedzenia tej umowy wynosić będzie 2 tygodnie i jeśli przyjąć, że jest to okres korzystniejszy dla pracownika, to należycie ten fakt uzasadniając, pracownik będzie mógł wypowiedzieć umowę z zachowaniem ustawowego okresu wypowiedzenia lub zgodnie z umową. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska-Ulewicz

Odpowiedź nr 1 z dnia 8 stycznia 2017 17:53:02 Obejrzało: 60 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.