Pytanie z dnia 27 grudnia 2016

Witam. Mój dziadek zmarł w czerwcu br. Nie posiada żadnego majatku, ale ma długi. Ani moja mama ( jego córka ) ani ja nie złozyłysmy żadnego oświadczenia na temat spadku to czy bedziemy spłacać długi dziadka?

Dzień dobry, zgodnie z kodeksem cywilnym: art. 1015. [Termin do złożenia oświadczenia] § 1. Oświadczenie o przyjęciu lub o odrzuceniu spadku może być złożone w ciągu sześciu miesięcy od dnia, w którym spadkobierca dowiedział się o tytule swego powołania. § 2. Brak oświadczenia spadkobiercy w terminie określonym w § 1 jest jednoznaczny z przyjęciem spadku z dobrodziejstwem inwentarza. Co oznacza, iż spadkobiercy, w tym zapewne Pani mama, którzy nie złożyli w ww. terminie żadnego oświadczenia co do spadku odpowiadają za długi spadkowe do wartości czynnej spadku. Aby ustalić wartość spadku należy przeprowadzić spis inwentarza. Celem omówienia sprawy zapraszam do kontaktu telefonicznego lub mailowego z moją kancelarią, chętnie pomogę, pozdrawiam Damian Stawski Alta Pentut Kancelaria Radcy Prawnego, ul. Grunwaldzka 224B/6 60-166 Poznań, tel 603 34 34 34, mail: altapentut@wp.pl

Odpowiedź nr 1 z dnia 27 grudnia 2016 12:48:33 Obejrzało: 59 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Będzie Pani odpowiadała do wartości czynnej spadku.

Odpowiedź nr 2 z dnia 27 grudnia 2016 14:49:24 Obejrzało: 50 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.