Pytanie z dnia 28 listopada 2016

Witam mam pytanie w sprawie L4.
od 2 maja do 23 maja byłam na L4 w ciąży od 23 maja do 21 czerwca byłam na zwolnieniu po poronieniu ze szpitala następnie od 22 czerwca do 3 lipca na zwolnieniu od ginekologa później byłam na zwolnieniu od psychiatry od 4 lipca do 31 Sierpnia od 1 września do 11 października pracowałam lecz od 12 października zachorowałam na anginę dostałam L4do 21 października a od 24 Października znówL4 ciązowe do 22 listopada niestety znów poroniłam i jestem na zwolnieniu do 6 grudnia. Czy jeśli pójdę na chorobowe dalej czy pracodawca moze mnie zwolnić ?

Dzień dobry, na zwolnieniu chorobowym pracodawca nie może wypowiedzieć Pani umowy o pracę. Rozwiązać umowę bez zachowania okresu wypowiedzenia mógłby dopiero wtedy, gdy Pani niezdolność do pracy w skutek choroby trwałaby dłużej niż łączny okres pobierania z tego tytułu wynagrodzenia i zasiłku oraz pobierania świadczenia rehabilitacyjnego przez pierwsze 3 miesiące. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska-Ulewicz

Odpowiedź nr 1 z dnia 28 listopada 2016 12:55:49 Obejrzało: 53 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.