Pytanie z dnia 08 stycznia 2017

Witam mam pytanie odnośnie ziemi rolnej. Mój narzeczony odziedziczył po mamie 1/4 jej pola ponieważ ma jeszcze trójkę rodzeństwa pole zostało podzielone po równo każde z nich otrzymało 1/4. Wychodzi że każde z nich dostało po 3ha 20ary. Moje pytanie brzmi czy jeżeli mój partner odsadzi swoją część i na siebie opiszę to czy może ja sprzedać komu zechce? Dodam że mieszkamy w tej samej gminie w której znajduje się działka A partner ukończył szkołę rolniczą z dyplomem ale nie mieszka w goapodarstwie do którego przynależy działka

Dzień dobry. Niestety Pani mąż nie może sprzedać tej nieruchomości (przy założeniu, że jest to nieruchomość rolna) dowolnej osobie. Nabywcą nieruchomości mogą być co do zasady osoby określone w ustawie z dnia 11 kwietnia 2003 r. o kształtowaniu ustroju rolnego (Dz. U. 2003 r., Nr 64, poz. 592 z późniejszymi zmianami), chyba że w przepisach rangi ustawowej wskazano inaczej. W mojej opinii to, że Pani partner spełnia warunki bycia rolnikiem nie wpływa na fakt komu może zbyć nieruchomość. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana współpracą z moją Kancelarią to zapraszam do kontaktu. Z poważaniem, Marcin Kościuk.

Odpowiedź nr 1 z dnia 8 stycznia 2017 20:09:57 Obejrzało: 92 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.