Pytanie z dnia 07 grudnia 2016

Witam mam pytanie odnosnie rozwodu. Żona złozyla pozew o rozwod od tego momentu robi co jej sie podoba tzn wychodzi z kim chce i gdzie chce nic zemna nie uzgadnia nie pyta mnie o zadna zgode nic ze mna nie ustala bo jak stwierdziła i tak bedziemy po rozwodzie. Mamy 2 dzieci corke 8 lat i syna 10 lat zona malo czasu im poswieca a jak ma wekend ja siedze zazwyczaj z nimi w domu bo ona zawsze musi gdzies wyjsc czy faktycznie zona moze robic co jej sie podoba?

Dzień dobry, takie zachowanie żony może Pan wykorzystać w postępowaniu rozwodowym. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska-Ulewicz

Odpowiedź nr 1 z dnia 7 grudnia 2016 16:42:58 Obejrzało: 109 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Czy porozumieli się Państwo w kwestii rozwodu? Czy będzie się Pan starał o wyłączną winę żony za rozkład pożycia? Swoje zachowanie żona może uzasadniać tym, że do trwałego i zupełnego rozkładu pożycia już między Państwem doszło. Niezależnie jednak od tego jej stosunek do dzieci winien być oceniony przez Sąd i może Pan te wszystkie okoliczności podnosić w toku postępowania . Pozdrawiam adw. Anna Uznańska

Odpowiedź nr 2 z dnia 7 grudnia 2016 18:43:57 Obejrzało: 103 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Dzień dobry, zgodnie z art. 57 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego "Orzekając rozwód sąd orzeka także, czy i który z małżonków ponosi winę rozkładu pożycia", może więc Pan wykorzystać zachowanie żony podczas przebiegu postępowania rozwodowego, co może się przyczynić do uznania ją za winną rozkładu pożyciu. Jeżeli żona nie interesuje się dziećmi proszę mieć na uwadze art. 58 w.w kodeksu zgodnie, z którym "W wyroku orzekającym rozwód sąd rozstrzyga o władzy rodzicielskiej nad wspólnym małoletnim dzieckiem obojga małżonków i kontaktach rodziców z dzieckiem oraz orzeka, w jakiej wysokości każdy z małżonków jest obowiązany do ponoszenia kosztów utrzymania i wychowania dziecka".

Odpowiedź nr 3 z dnia 7 grudnia 2016 18:53:10 Obejrzało: 102 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.