Pytanie z dnia 26 września 2017

witam. Mam problem przy zwolnieniu się z obecnej pracy. Mój pracodawca twierdzi że obowiązuje mnie trzy miesięczny okres wypowiedzenia, według mojej wiedzy powinien być to miesiąc. Mam umowę na czas nieokreślony ,pracuje w tej firmie dwa i pół roku. wcześniej tez pracowałam w tej firmie ,tylko była przychodnia zamykana i wszyscy dostali wypowiedzenia. po 10 miesiącach na nowo się zatrudniłam w tej samej firmie ,tylko w innej przychodni. przez pierwszy rok byłam zatrudniona na zastępstwo dopiero po roku dostałam stały etat. Czy ktoś może mi poradzić jaki okres wypowiedzenia mnie obowiązuje,? Pani w kadrach twierdzi że jest to ciągłość, iż wcześniejsze zatrudnienie jest liczone z obecnym ,mimo iż byłam przez firmę zwolniona, była umowa wypowiedziana i przez 10 miesięcy byłam bez pracy.

Sąd Najwyższy w uchwale z dnia 15 stycznia 2003 r. (III PZP 20/02) stwierdził, że przy ustalaniu okresu wypowiedzenia umowy o pracę zawartej na czas nieokreślony uwzględnia się wszystkie okresy zatrudnienia u tego samego (danego) pracodawcy. Oznacza to, że wliczeniu podlegają także okresy zatrudnienia przedzielone przerwą. Także obowiązuje Panią 3 miesięczny okres wypowiedzenia pomimo przerwy w zatrudnieniu u obecnego pracodawcy.

Odpowiedź nr 1 z dnia 26 września 2017 22:13:40 Zmodyfikowano dnia: 26 września 2017 22:13:40 Obejrzało: 45 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.