Pytanie z dnia 02 grudnia 2016

Witam. Jestem po rozwodzie 17 lat. Obecnie pracuje w UK i pod moja nieobecosc w PL siostra pomaga mi w opiece nad synem. Od momentu rozwodu przeprowadzialam sie( inny adres zamieszkania polski). Moj maz ma zasadzone alimenty jednak od ponad pol roku nie placi, przebywa w Uk tez. Gdzie moge podac o podwyzke ( sad zmienia sie po przeprowadzce) i czy komornik jest zmieniony skoro przeprowadzilam sie. Poprzednio Bialystok. Nie mam wyroku rozwodowego i o zasadzonych alimentach( czy jest potrzebny jak tak to gdzie odpis). Dziekuje

Sądem właściwym będzie sąd miejsca zamieszkania dziecka. Jak rozumiem w UK jest Pani czasowo, a dziecko przebywa w Polsce. Może Pani wystąpić o wydanie odpisów orzeczeń do sądów, które orzekały w sprawie alimentów i rozwodu (lub do sądu, który orzekał o rozwodzie jeżeli orzeczenie o alimentach w tym wyroku jest aktualne). Może Pani egzekwować alimenty w UK - jest specjalna procedura na podstawie przepisów prawa unijnego. Trudno będzie egzekwować alimenty w Polsce skoro były mąż jest w UK. Procedura jest dość prosta.

Odpowiedź nr 1 z dnia 3 grudnia 2016 07:49:54 Obejrzało: 64 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.