Pytanie z dnia 21 sierpnia
Witam jestem od miesiąca na l4 od psychiatry. Dowiedziałam się, że osoby z pracy już wiedzą od jakiego lekarza mam l4. Wszystko wyszło przez biuro od pracodawcy co mam z tym zrobić? Dodam jeszcze że pracodawca uznał, że l4 online jest „lewe”. Mam wideorozmowy z moim lekarzem.
Proszę zażądać od pracodawcy informacji w jaki sposób te informacje uzyskały osoby trzecie. Najlepiej zwrócić się pisemnie. Jeśli wyszlo to od pracodawcy podlega to zgloszeniu do Urzędu Ochrony Danych Osobowych. W Polsce lekarze mogą wystawiać zwolnienia zdalnie jesli są uprawnienia do wystawiania zwolnienie lekarskich.
Podziękowałeś prawnikowi
Arkadiusz Malak Adwokat
Sprawy Rodzinne Sprawy Spadkowe Sprawy o Nieruchomości Sprawy Karne
Adwokat Arkadiusz Malak
Daszyńskiego 13/7, 59-700 Bolesławiec
Witam serdecznie. Ujawnienie przez pracodawcę informacji o przyczynie L4 stanowi naruszenie prywatności i danych wrażliwych. L4 online jest ważne, jeśli lekarz je wystawił na podstawie badania. Proszę zgłosić naruszenie do Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Działanie pracodawcy może być podstawą do roszczeń odszkodowawczych. Proszę zebrać dowody ujawnienia informacji i kwestionowania zwolnienia. W razie potrzeby dalszej pomocy, proszę o kontakt z Naszą Kancelarią. Wszelkie informacje o Naszej Kancelarii znajdują się na stronie internetowej: Arkadiusz Malak Kancelaria Adwokacka - Adwokaci Bolesławiec woj. dolnośląskie | Panorama Firm https://share.google/LsO9WUQdjurpJtB1B Pozdrawiam serdecznie. Adwokat Arkadiusz Malak
Podziękowałeś prawnikowi
 
                Chcę dodać odpowiedź
Jeśli jesteś prawnikiem
                            zaloguj się by odpowiedzieć temu
                            klientowi 
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem
                            poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.
                    
                
 
                
             
                                 
                                            
                                             
                                            
                                             
                     
                             
                            


