Pytanie z dnia 14 grudnia 2016

Witam. Jak to rozumieć, bo mój obowiązek alimentacyjny wygasł, pozostał dług względem Zus( alimenty dawne), względem dzieci( w momencie, gdy jako uprawnieni nie otrzymywali alimentów, nie spełniając kryteriów) oraz względem funduszu alimentacyjnego (ostatnie świadczenie). Z zasiłku chorobowego odciągane mam 60%. Nie jest to nawet minimum socjalne. Mam jeszcze na utrzymaniu dziecko i tak naprawdę jestem bezsilna.
cyt. ""Po ustaniu obowiązku alimentacyjnego zadłużenie wobec funduszu wypłacającego alimenty traci charakter zobowiązań alimentacyjnych. Skutkuje to tym, że przy egzekwowaniu kwot na zaspokojenie roszczeń tego funduszu należy stosować zasady obowiązujące przy potrącaniu należności niealimentacyjnych. W takiej sytuacji wynagrodzenie pracownika będzie podlegać zajęciu do wysokości 1/2 wynagrodzenia, z tym że pracownikowi należy pozostawić co najmniej 100% minimalnej płacy netto."

Dzień dobry. Obowiązek alimentacyjny na przyszłość wygasł, jednakże obowiązek ten trwał przez wiele lat i z tego powodu narosły wierzytelności z tego tytułu. Aż do ich całkowitej spłaty egzekucja komornicza będzie prowadzona dalej. Z poważaniem

Odpowiedź nr 1 z dnia 30 grudnia 2016 08:17:47 Obejrzało: 57 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.