Pytanie z dnia 05 stycznia

Witam. Czy wlasciciel mieszkania ma prawo zmienic zamki i wyrzucic wynajmujacego bez wypowiedzenie poprzez zaleglosci czynszowe?

Dzień dobry, absolutnie nie ma takiego prawa. Może to wywoływać nie tylko odpowiedzialność cywilną, ale i karną właściciela. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska-Ulewicz

Odpowiedź nr 1 z dnia 5 stycznia 2017 08:16:34 Obejrzało: 66 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

To jest naruszenie posiadania. Można samemu przywrócić posiadanie, ale tylko jeżeli następuje to bezzwłocznie po naruszeniu. Można także złożyć pozew o przywrócenie posiadania. Naruszenie posiadania jest bezprawne nawet jeżeli jest to posiadanie w złej wierze. Normalnym sposobem (i zgodnym z prawem) "pozbycia" się byłego lokatora, który po zakończeniu najmu nadal korzysta z lokalu jest złożenie pozwu o eksmisję i uzyskanie wyroku w tej sprawie, a następnie egzekucja tego wyroku.

Odpowiedź nr 2 z dnia 5 stycznia 2017 09:23:41 Obejrzało: 63 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Szanowny Panie, właścicielowi mieszkania nie przysługuje prawo do naruszenia przysługującego Panu na podstawie umowy najmu posiadania. Marginalnie wskazuję, iż inaczej rysować się będzie sytuacja w przypadku złożenia przez Pana w umowie najmu oświadczenia w trybie art. 777 § 1 i nast. k.p.c. radca prawny Oskar Kraciński

Odpowiedź nr 3 z dnia 5 stycznia 2017 13:13:02 Obejrzało: 54 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.