Pytanie z dnia 05 października

Witam, chciałabym zapytać o nagrodę jubileuszową. Pracuję w szkole od 1.09.1998r (umowa o pracę, pełny etat). Od 15.04.2016 byłam na zwolnieniu lekarskim a potem na urlopie macierzyńskim i wychowawczym - do 31.08.1018. Tego dnia nabyłam prawo do nagrody jubileuszowej za 20 lat pracy. Przerwałam urlop wychowawczy i podjęłam pracę od 1.09.2018 w zmniejszonym wymiarze godzin (5/18). Od której umowy (starej - na pełny etat, czy nowej - na 5/18) zostanie naliczona mi nagroda? Kiedy też pracodawca powinien mi ją wypłacić?
Będę wdzięczna za odpowiedź.
Pozdrawiam.
Katarzyna z Otwocka

Podstawę obliczenia nagrody jubileuszowej stanowi wynagrodzenie przysługujące pracownikowi w chwili nabycia prawa do tej nagrody, a jeżeli jest to korzystniejsze dla pracownika – wynagrodzenie przysługujące mu w dniu jej wypłaty. Jeśli zaś pracownik nabyłby prawo do nagrody jubileuszowej, będąc zatrudniony w innym wymiarze czasu pracy niż w dniu jej wypłaty, podstawę obliczenia tego świadczenia będzie stanowić wynagrodzenie przysługujące w dniu nabycia prawa do nagrody ( § 3 ust. 1 i 2 Rozporządzenia z dnia 30.10.2001 r. Ministra Edukacji Narodowej i Sportu w sprawie szczegółowych zasad ustalania okresów pracy i innych okresów uprawniających nauczyciela do nagrody jubileuszowej oraz szczegółowych zasad jej obliczania i wypłacania). Mając na uwadze powyższe podstawą do naliczenia nagrody jubileuszowej będzie wynagrodzenie które przysługiwało Pani w dniu nabycia nagrody tj, 31.08.2018 r.( według starej umowy na pełen etat). Nagroda jubileuszowa powinna być wypłacona w dniu nabycia prawa do tej nagrody, ewentualnie w następnym dniu roboczym.

Odpowiedź nr 1 z dnia 8 października 2018 11:21:54 Zmodyfikowano dnia: 8 października 2018 11:21:54 Obejrzało: 8 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.