Pytanie z dnia 01 stycznia

Witam. Chce złożyć wypowiedzenie najmu jednak nie mam zadnego kontaktu z właścicielem. Adres w umowie to mieszkanie obok nas w którym nie ma nikogo. W tej sytuacji jak mam dostarczyć wypowiedzenie? Znalazłam już nowe mieszkanie więc chciałabym się wyprowadzić. I chciałabym również napisac wypowiedzeniw teraz żeby w lutym już się wyprowadzić.

Jeżeli nie ma Pani bezpośredniego kontaktu z właścicielem, to powinna Pani wysłać wypowiedzenie listem poleconym na adres wskazany w umowie najmu, jeśli nie został wskazany inny adres do korespondencji. Zgodnie bowiem z art. 61 § i Kodeksu cywilnego: oświadczenie woli, które ma być złożone innej osobie, jest złożone z chwilą, gdy doszło do niej w taki sposób, że mogła zapoznać się z jego treścią. Takie stanowiska zajął również Sąd Najwyższy w wyroku z dnia 18 kwietnia 2012 r., sygn. akt: V CSK 215/11: oświadczenie woli doręczone adresatowi w drodze awiza jest złożone z chwilą jego dokonania, jeżeli adresat już wówczas miał możliwość zapoznania się z treścią oświadczenia woli. Co do zasady zatem jeżeli wypowiedzenie umowy najmu zostało złożone w liście poleconym, to nawet jeśli nie zostanie ono odebrane przez adresata, to przyjmuje się, że miał on możliwość zapoznania się z jego treścią. Pozdrawiam adw. Ewa Klich z Kancelarii Adwokackiej Michał Ciupa i Partnerzy.

Odpowiedź nr 1 z dnia 1 stycznia 2017 18:59:35 Obejrzało: 62 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Zgadzając się z poprzednikiem uzupełniająco wskazuję, żeby Pani dokładnie sprawdziła treść umowy najmu w zakresie postanowień dotyczących wypowiedzenie umowy (w szczególności, jaki jest okres wypowiedzenia i kiedy zaczyna on biec) - aby nie było żadnych sporów/nieporozumień na tym tle z właścicielem i żeby mogła Pani się spokojnie wyprowadzić w planowanym terminie. Pozdrawiam, r.pr. Piotr Furmaga, Kancelaria Radcy Prawnego Piotr Furmaga

Odpowiedź nr 2 z dnia 1 stycznia 2017 19:15:15 Zmodyfikowano dnia: 1 stycznia 2017 19:19:34 Obejrzało: 59 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.