Pytanie z dnia 06 listopada 2017

Witam, byłam poszkodowaną w sprawię o próbę gwałtu. oskarżony został skazany w marcu 2016 na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata i odszkodowanie w wysokości 2000 zł. W czerwcu tego roku musiałam dosłać do sądu numer konta, oraz dane,żeby oskarżony mógł zapłacić. Niestety do dzisiaj nic nie otrzymałam. Co robić?

Dzień dobry, w tej sytuacji należy napisać do oskarżonego pismo mające charakter wezwania do zapłaty, w którym wyznaczy mu Pani termin do spełniania świadczenia, po upływie którego - w przypadku braku zapłaty - zgłosi Pani fakt niewywiązania się z obowiązku zapłaty odszkodowania Sądowi. Skoro oskarżony - skazany dostał wyrok z warunkowym zawieszeniem wykonania kary, to powinno mu zależeć na zapłacie odszkodowania. Jeżeli bowiem zawiadomi Pani Sąd o tym, że nie wykonał ciążącego na nim obowiązku, wymierzona mu kara może zostać odwieszona, a skazany może być zmuszony odbyć resztę kary bez warunkowego zawieszenia, w warunkach izolacji więziennej. Proszę nie zwlekać z wysłaniem pisma, gdyż z tego co Pani pisze za kilka miesięcy minie skazanemu okres próby i wyegzekwowanie należnego Pani odszkodowania może okazać się o wiele trudniejsze. W przypadku pytań lub wątpliwości, proszę o kontakt. Pozdrawiam serdecznie, adwokat Marta Kosecka

Odpowiedź nr 1 z dnia 8 listopada 2017 13:50 Zmodyfikowano dnia: 8 listopada 2017 13:50

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.