Pytanie z dnia 16 marca 2023

Witam, 10.2020 r kupilam mieszkanie z rynku wtórnego w łodzi przy ul. Próchnika 44. W związku z budową tunelu średnicowego wypłacane są odszkodowania za obniżenie wartości mieszkania. Niestety mi ono nie przysługuje tylko poprzednim właścicielom ponieważ uchwala była podjęta w 2019 r i dzien jej wykonania do 21.10.2020 a mieszkanie zakupilam kilka dni po tym terminie. Chciałabym się od tego odwołać.
Dodatkowo poprzedni własciciel nie poinformował nas o tym ze mieszkanie bedzie miało obniżoną wartość czyli zataił ten fakt. Czy w tej sytuacji przysluguje mi prawo odstąpienia od umowy (nie minelo 5 lat) albo chociaż częściowy zwrot pieniędzy za mieszkanie?
Z góry dziękuje za porade.

Dzień dobry. Z opisu sprawy wynika, że prawdopodobnie może się Pani starać o obniżenie ceny (zwrotu części pieniędzy) z tytułu rękojmi za wadę prawną lokalu, ale skuteczne skorzystanie z prawa odstąpienia od umowy może już nastręczać pewnych trudności. Konieczne tu będzie bowiem udowodnienie, że wada jest istotna z punktu widzenia przeznaczenia nieruchomości. Pozdrawiam. Adw. Tomasz R. Weigt, tel. 601-225-208

Odpowiedź nr 1 z dnia 16 marca 2023 13:04 Zmodyfikowano dnia: 16 marca 2023 13:04 Obejrzało: 55 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.