Wezwanie w w charakterze świadka z art 286 kk

Pytanie z dnia 26 kwietnia

Witam, otrzymałem dziś wezwanie na komendę w charakterze świadka do sprawy z art.286&1. Chodzi o pobranie świadczeń postojowych ZUS na moje konto bankowe przez kuzyna który prowadził działalność. Zostałem poproszony przez wyżej wymienionego o wypłacenie środków na moje konto bankowe. Nie miałem pojęcia ze te pieniądze które wpłynęły mi na konto są nieprzysługującym mi świadczeniem postojowym, z góry byłem uprzedzony ze wszystko jest legalne i nie będę miał z tego tytułu żadnych nieprzyjemności. Proszę o pomoc nie wiem co mam teraz zrobić, ZUS wystąpił o zajęcie komornicze na moim koncie i będzie ściągał ze mnie pieniądze.

Dzień dobry. Na komisariat najlepiej udać się z adwokatem bądź radcą prawnym, który wcześniej porozmawia z Panem o przysługujących Panu prawach i obowiązkach związanych z przesłuchaniem. Po dowiedzeniu się o dokonaniu zajęcia na Pana rachunku bankowym, może Pan w terminie 7 dni, skierować skargę na czynności komornika. Pozdrawiam, adw. Anna Wróbel

Odpowiedź nr 1 z dnia 26 kwietnia 2022 16:44 Zmodyfikowano dnia: 26 kwietnia 2022 16:44 Obejrzało: 178 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.