Wezwanie do zapłaty za niezapłacone mandaty.

Pytanie z dnia 10 maja

Witam,

Zwracam się z prośbą o poradę.
Miałem burzliwy okres w życiu(równiez z własnej głupoty), który niestety po wielu latach do mnie wrócił, jak już udało mi się stać odpowiedzialnym człowiekiem, planującym przyszłość.
Otóż, wiele razy wnprzeszłości zdarzyło się, że jeździłem komunikacją ZTM bez biletu i w tym momencie otrzymałem od nich pismo przedegzekucyjne, na kwote 558,48 zł, z terminem do 7 dni, wrzucone poprostu w skrzynkę, bez potwierdzenia doręczenia, wraz z zestawieniem nieopłaconych mandatów (najstarszy z 2011, najmłodszy z 2014), na kwotę ok. 7000 zł.
Otrzymywałem zestawienia i wezwania, które opłacałem(niestety z uwagi na okres czasu nie posiadam dowodów wpłat) i wydawało mi się, że po tylu latach wszystko jest już uregulowane.
Wiem, że popełniłem w przeszłości błąd, nie zamierzam uciekać od problemu, chciałbym jednak wiedzieć jakie są moje opcje.

Pozdrawiam Patryk

Dzień dobry, czy może Pan przesłać na adres mailowy mojej kancelarii skan otrzymanych pism ? Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz adwokat@kancelariaulewicz.pl tel.: 663-182-634

Odpowiedź nr 1 z dnia 11 maja 2023 13:19 Zmodyfikowano dnia: 11 maja 2023 13:19 Obejrzało: 19 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.