Wezwanie do opuszczenia mieszkania.

Pytanie z dnia 12 grudnia 2023

Witam. Czy jeśli właściciel domu wyśle pismo z wezwaniem do opuszczenia domu osobom mieszkającym i zameldowanym ,a przy tym bezrobotnym,ale płacącym rachunki ,bez zadłużenia to powinien zapewnić tym.osobom lokal zastępczy? Jest między nami konflikt i jest to robienie na złość

Dzień dobry, po upływie terminu wypowiedzenia umowy najmu/użyczenia, osoby te powinny się wyprowadzić. W przeciwnym wypadku ryzykują wniesieniem pozwu o eksmisję i powiększeniem zadłużenia. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz adwokat@kancelariaulewicz.pl tel.: 663-182-634

Odpowiedź nr 1 z dnia 12 grudnia 2023 11:55 Zmodyfikowano dnia: 12 grudnia 2023 11:55 Obejrzało: 256 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

To zależy jaka jest podstawa prawna zajmowania domu, jaka umowa?

Odpowiedź nr 2 z dnia 12 grudnia 2023 20:07 Zmodyfikowano dnia: 12 grudnia 2023 20:07

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.