Pytanie z dnia 17 kwietnia 2020

We wrześniu 2019 r zawarłam umowę użyczenia lokalu na cel działalności gospodarczej/ odzież używana / z moim synem na którego jest ten lokal. Opłacam wszystkie koszty. W lutym po rozwodzie mojego syna , synowa wysłała mi umowę do podpisania na prowadzony lokal z czynszem 500 zł. Zaznaczam ,że nie ma jeszcze sprawy podziału majątku.Nie podpisałam tej umowy. Co mam zrobić ?Podpisać czy zrezygnować z działalności ? Która umowa jest ważna ? Proszę o pomoc.

Dzień dobry ważna jest umowa użyczenia. Umowa najmu nie może zostać zawarta bez Pana zgody, ani przy sprzeciwie syna. W razie pytań i wątpliwości zapraszam do kontaktu. r.pr.A.Pietrzykowska kancelaria-pietrzykowska.pl pietrzykowska.aleksandra@gmail.com

Odpowiedź nr 1 z dnia 20 kwietnia 2020 12:50 Zmodyfikowano dnia: 20 kwietnia 2020 12:50

Skoro lokal jest wyłączną własnością syna to synowa nie ma tytułu prawnego aby ustalać warunki używania go.

Odpowiedź nr 2 z dnia 20 kwietnia 2020 14:44 Zmodyfikowano dnia: 20 kwietnia 2020 14:44

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.