Uregulowanie stanu prawnego zakupionej nieruchomości.

Pytanie z dnia 07 lutego

Dzień dobry. Zamierzam kupić mieszkanie 2-poziomowe tj. pierwsze piętro oraz poddasze. Obecny właściciel uzyskał zgodę wspólnoty na powiększenie poddasza - jest to zapisane tylko w protokole z zebrania wspólnoty., dawno temu i zaczął remont. W rezultacie na poddaszu są 3 pokoje, w księdze wieczystej zapisany jeden pokój. Czy w akcie notarialnym przy zakupie mieszkania powinien znaleść się zapis o tej adaptacji ( remont jest nie skończony), ale nie ma żadnego dokumentu. Co zrobić ? Bardzo proszę o poradę. Chciałabym mieć pewność, że kupuję całe mieszkanie tak jak obecnie wygląda.
Dziekuję bardzo. Pozdrawiam serdecznie.

Dla bezpieczeństwa transakcji z Pani strony oczywiście należy zadbać aby w akcie notarialnym zawarty był opis lokalu zgodny z rzeczywistym stanem oraz spełnione były warunki formalne pozwalające dokończyć remont i użytkować poddasze w pełnym zakresie. Pytanie w jaki sposób formalnie doszło do zwiększenia pow poddasza (czy wykorzystano część wspólną?). Do udzielenia szczegółowej odpowiedzi niezbędna analiza dokumentów, w tym uchwały wspólnoty dot. wyrażenia zgody na powiększenie poddasza, być może niezbędna będzie ekspertyza budowlana w oparciu o dokumentację budynku oraz przeprowadzenie procedur administracyjnych. Nasza Kancelaria specjalizuje sie m.in. w obsłudze wspólnot mieszkaniowych, więc posiada doświadczenie w tego typu zagadnieniach. Zapraszam do kontaktu

Odpowiedź nr 1 z dnia 7 lutego 2022 22:14 Zmodyfikowano dnia: 7 lutego 2022 22:14 Obejrzało: 124 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.