unieważnienie umowy kupna auta,wady ukryte

Pytanie z dnia 18 stycznia 2019

Dzień dobry pisze do państwa z zapytaniem. 4 dni temu kupiłam samochód od osoby prywatnej, osoba ta zapewniala że jest wszystko w porządku. Oczywiście wizualnie bardzo ładnie gorzej technicznie w drodze okazało się że coś się dzieje z hamulcami. (Dodam że był wieczór więc nie było żadnego serwisu czynnego a mieliśmy około 90km drogi do tej pani.) Dojechaliśmy do domu, na drugi dzień dałam na przegląd okazało się że jest w samochodzie dużo usterek przykładowo skrzynia biegów zamiast 1.6 jest 1.8 wstawiona. Uszkodzone są hamulce starte całkowicie klocki hamulcowe wahacze, tarcze i dużo wad ma. Chciałam zwrócić auto zgodnie z prawem konsumenta dzwonił mechanik do właścicielki z wadami umówila się na godzinę jednakże od tamtej pory pani nie odbiera ani nie odpisuje. Co z tym fantem zrobić, czy za naprawę samochodu można się odwoływać do sądu auto w tej chwili jest nie użytkowane gdyż za graza życiu i nie nadaje się do użytku.

Dzień dobry, należy zgłosić się do sprzedawcy z uprawnieniami z tytułu rękojmi. Proszę zapoznać sie z art. 560 KC. Jakby były pytania, proszę pisac. Pozdrawiam, adw. Agata Paplińska

Odpowiedź nr 1 z dnia 18 stycznia 2019 10:58 Zmodyfikowano dnia: 18 stycznia 2019 10:58

Jeżeli samochód został kupiony od osoby prywatnej, to prawa konsumenta nie będą miały zastosowania. Powinna Pani złożyć reklamację wraz z oświadczeniem o odstąpieniu od umowy.

Odpowiedź nr 2 z dnia 18 stycznia 2019 11:48 Zmodyfikowano dnia: 18 stycznia 2019 11:48 Obejrzało: 471 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Dzień dobry, jeżeli samochód ma wady, o których Pan nie wiedział w momencie jego zakupu, w mojej opinii najlepiej skorzystać z uprawnień z tytułu rękojmi. W tym celu należy złożyć sprzedającemu stosowne oświadczenie (najlepiej formie pisemnej, wysłanej listem poleconym za zwrotnym potwierdzeniem odbioru). Stosowne informacje znajdzie Pan w Kodeksie cywilnym (art. 560 i następne). Jeżeli byłby Pan zainteresowany powierzeniem mi sprawy, zapraszam do kontaktu celem jej omówienia. Z poważaniem Marcin Kościuk

Odpowiedź nr 3 z dnia 18 stycznia 2019 21:36 Zmodyfikowano dnia: 18 stycznia 2019 21:36

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.