Pytanie z dnia 18 maja

Umówiłam się z druga osoba na wynajem mieszkania na okres 9 dni kwota ponad 1200 zł , dogadaliśmy się na podział i ze każda z nas przeleje ponad 650 zł by pokryć cenę
Ja zrobiłam rezerwacje i pokryłam cała kwotę po wcześniejszym dogadaniu się z Ta osoba czy wszystko pasuje i po jej potwierdzeniu przelałam cała kwotę w celu rezerwacji gdyż jest ona bezzwrotna
Niestety posiadam tylko rozmowę w aplikacji Messenger oraz jej zgodę na rezerwacje i zobowiązanie się do zapłaty.. po rezerwacji następnego dnia dziewczyna napisała ze rezygnuje mówiąc ze jej siostra ma covid co dla mnie jest nie zrozumiałe ponieważ mogła to mówić tego dnia gdzie była prowadzona rozmowa na temat rezerwacji bo raczej dzień później o tym się nikt nie dowiedział ze ktos z bliskich choruje i nie może opuszczać swojego miejsca pobytu! Natomiast wczoraj napisała wiadomość iż była rzekomo na policji i u prawnika mówiąc mi ze ona nie ma obowiązku do tego aby coś mi płacić..
I czy mogę się starać o zwrot pieniędzy droga prawna gdyż ona się nie zobowiązuje do spłaty swojej części za wynajem bądź wystosowanie pisma w tej kwestii ?

Zgodnie z Kodeksem cywilnym: Art. 475 [Niemożliwość świadczenia następcza] § 1. Jeżeli świadczenie stało się niemożliwe skutkiem okoliczności, za które dłużnik odpowiedzialności nie ponosi, zobowiązanie wygasa. Jeśli więc druga strona dowiedziała się rzeczywiście o konieczności kwarantanny w ostatniej chwili (co jednak jest możliwe), to roszczenie nie ma szans powodzenia. Dochodzenie roszczenia na drodze sądowej wydaje się bardzo ryzykowne.

Odpowiedź nr 1 z dnia 19 maja 2021 00:27 Zmodyfikowano dnia: 19 maja 2021 00:27 Obejrzało: 26 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.