Umowa z pośrednikiem nieruchomości.

Pytanie z dnia 16 marca 2023

Dzień dobry,
W dniu 9.03 pośrednik nieruchomości przyprowadził do mnie fotografa w celu zrobienia zdjęć mieszkania, które chciałem sprzedać za jego pośrednictwem. Pod koniec wykonywania zdjęć podpisałem umowę na pośrednictwo sprzedaży. Dzień później podziękowałem pośredniczce za współprace z powodu zbyt dużych kosztów kredytu na ewentualne nowe mieszkanie. W odpowiedzi otrzymałem prośbę o zwrot kosztów za fotografa. Dodam, że nie jestem jedynym właścicielem mieszkania i na umowie jako zamawiający widnieje jeszcze inna osoba, która nie zdążyła złożyć swojego podpisu. Dodatkowo, na umowie znalazł się zapis o zrzekaniu się prawa do odstąpienia w ciągu 14 dni (umowa zawarta w moim mieszkaniu), nie zostałem jasno poinformowany o takim zapisie, a w drafcie umowy nie było takiego punktu. Czy umowa została formalnie zawarta? Co z tymi kosztami fotografa?

Z wyrazami szacunku,
Adrian

Dzień dobry, dla udzielenia porady, niezbędne jest przeanalizowanie zawartej umowy. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz adwokat@kancelariaulewicz.pl tel.: 663-182-634

Odpowiedź nr 1 z dnia 17 marca 2023 09:54 Zmodyfikowano dnia: 17 marca 2023 09:54 Obejrzało: 135 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Szanowna Pani, jeśli pośrednik przyjął zlecenie na sprzedaż całej nieruchomości, a nie tylko udziału to umowa jest bezskuteczna bez zgody współwłaściciela, a działanie pośrednika ma na celu tylko wyciągnięcie od Pani prowizji. Profesjonalizm powinien polegać na sprawdzeniu ksiąg wieczystych. Proszę sprawdzić jaka treść ogłoszenia zamieszczono i czy w umowie jest o sprzedaży udziału czy całego mieszkania.

Odpowiedź nr 2 z dnia 19 marca 2023 12:59 Zmodyfikowano dnia: 19 marca 2023 12:59 Obejrzało: 126 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.