umowa dożywocia w zamian za opiekę

Pytanie z dnia 09 maja 2019

Dzień dobry. Podpisała umowę dożywocia domu po babci w zamian za opiekę nad nią. Okazuje się że jest tam od zawsze zameldowana ciocia, która pracuje za granicą i raz na jakiś czas tylko bywa w Polsce. Czy mogę ją wymeldowac?

Dzień dobry, jeśli ciocia ma tam swoje rzeczy, to najpierw należy jej wypowiedzieć umowę najmu/użyczenia (także zawartą w sposób dorozumiany) i jeśli nie będzie chciała zabrać swoich rzeczy- złożyć pozew o eksmisję. Jak bowiem rozumiem ciocia przyjeżdżając do Polski zatrzymuje się w tym domu ? Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz adwokat@kancelariaulewicz.pl

Odpowiedź nr 1 z dnia 10 maja 2019 08:31 Zmodyfikowano dnia: 10 maja 2019 08:31 Obejrzało: 187 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Szanowna Pani, Istnieje możliwość wymeldowania innej osoby z lokalu, w którym dotychczas była ona zameldowana. Przewiduje ją przepis art. 35 Ustawy o ewidencji ludności. Zgodnie z tym przepisem Organ gminy, wydaje z urzędu lub na wniosek właściciela lub podmiotu dysponującego tytułem prawnym do lokalu, decyzję w sprawie wymeldowania obywatela polskiego, który opuścił miejsce pobytu stałego albo opuścił miejsce pobytu czasowego przed upływem deklarowanego okresu pobytu i nie dopełnił obowiązku wymeldowania się. Na podstawie tego przepisu właściciel lokalu bądź inna osoba, która posiada tytuł prawny do lokalu mogą złożyć wniosek o wymeldowanie osoby, która nie przybywa już pod danym adresem, a jest pod nim zameldowana. Warunkiem jest, aby osoba, którą chcemy wymeldować trwale i dobrowolnie opuściła dotychczasowe miejsca zamieszkania. Jeśli warunek ten jest spełniony można złożyć w urzędzie gminy wniosek o wymeldowanie. Pozdrawiam, r.pr. Joanna Cenkier kancelaria@cenkier.pl

Odpowiedź nr 2 z dnia 10 maja 2019 08:32 Zmodyfikowano dnia: 10 maja 2019 08:32 Obejrzało: 186 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.