Umorzenie postępowania. Brak maseczki.

Pytanie z dnia 31 maja

Dzień dobry,

16/05/2021 odbędzie się rozprawa, na którą sąd rejonowy w Zakopanem wezwał mnie do stawienia się osobiście. W wyroku nakazowym sąd zarzucił mi złamanie rozporządzenia z dn 21/12/2020r. (brak maseczki)

Czy wystarczy bronienie się argumentami ze słynnego już postanowienia Sądu Rejonowego w Mińsku Mazowieckim z dn. 2/04/2021r. Czy warto byłoby dodać coś jeszcze? Ile kosztowałaby u Państwa taka pomoc w przygotowaniu?

Jakie są szanse na wygranie? (umorzenie postępowania).

Czy jest możliwość abym nie stawiał się na rozprawie, ale żebym ustanowił pełnomocnika, który by mnie reprezentował? Ile by kosztowała taka usługa w Państwa kancelarii?

Pozdrawiam
Paweł

Szanowny Panie, przepis, na podstawie którego policja aktualnie wystawia mandaty karne w związku z opisaną sytuacją to art. 116 § 1a Kodeksu wykroczeń. Przepis ten jest wadliwie skonstruowany, w konsekwencji czego nie może stanowić skutecznej podstawy ukarania. Jeżeli jest Pan zainteresowany poznaniem możliwej linii obrony w postępowaniu wykroczeniowym przed sądem, zapraszam do kontaktu. Z poważaniem, aplikant adwokacki Filip Majsterek

Odpowiedź nr 1 z dnia 1 czerwca 2021 22:24 Zmodyfikowano dnia: 1 czerwca 2021 22:24 Obejrzało: 30 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.