Pytanie z dnia 24 sierpnia 2016
Posiadam z mężem intercyzę przedmałżeńską. Mąż ma dwoje dzieci z poprzedniego małżeństwa, z którymi nie utrzymuje żadnego kontaktu. Majątek w postaci nieruchomości, samochodu i kont bankowych jest tylko moją własnością. Wspólnie z mężem mamy córkę.
Czy w razie mojej wczesniejszej śmierci (przed mężem) mąż bedzie dziedziczył na równi z córką? Jak powinnam zabezpieczyć interes mojej córki, żeby w razie śmierci mojego męża (po mnie) jego dzieci nie mialy żadnych praw do mojego majątku?
Dzień dobry, do kręgu Pani spadkobierców będzie należała Pani córka i mąż. Po Pani śmierci, aby zabezpieczyć Pani córkę mąż powinien sporządzić testament powołując ją do całości spadku, a zarazem wydziedziczając pozostałe dzieci powołując się uporczywe niedopełnianie obowiązków rodzinnych. Skuteczność wydziedziczenia będzie zależała od okoliczności faktycznych danego przypadku np. przyczyn braku kontaktu między ojcem a dziećmi. pozdrawiam Marta Kowalska-Drąg radca prawny
Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź
Jeśli jesteś prawnikiem
zaloguj się by odpowiedzieć temu
klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem
poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.