Towar niezgodny z umową.

Pytanie z dnia 24 maja

Dzień dobry,
zakupiłem używany laptop od osoby fizycznej, który okazał się mieć wady i niezgodności z opisem. Sprzedający odmówił przyjęcia zwrotu towaru (rękojmia). Zaproponowałem rekompensatę w wysokości kosztów naprawy (ok 380zł), na co sprzedający nie przystał i urwał się z nim kontakt (nie odpowiada na email oraz sms). WW kwotę otrzymałem z programu ochrony kupujących allegro, jednak po zapytaniu portalu czy mogę go swobodnie naprawić, stwierdzili że mam uzgodnić to ze sprzedawcą, bo może żądać zwrotu sprzętu. Pytanie czy mogę legalnie naprawić sprzęt, oraz czy w tym wypadku mogę jakoś zobowiązać sprzedawcę do ustosunkowania się w sprawie? Czy mogę wysłać mu list za potwierdzeniem odbioru i w razie braku odebrania założyć, że sprzedawca porzucił sprzęt?

Szanowny Panie, laptop jest Pana własnością, może Pan go naprawiać we własnym zakresie. Z poważaniem, aplikant adwokacki Filip Majsterek

Odpowiedź nr 1 z dnia 25 maja 2021 22:21 Zmodyfikowano dnia: 25 maja 2021 22:21 Obejrzało: 13 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.