Towar niezgodny z opisem.

Pytanie z dnia 21 lipca

Kupiłam telefon na olx, lecz sprzedawca zataił informacje ze są białe plamki na ekranie i oszukał mnie w związku z bateria ze jest nowa, oryginalna. Telefon wysłany do paczkomatu, nie ma napisanego nazwiska tylko dwa razy imię, do tego podany adres którego nie ma, co zrobić? Jak odzyskac pieniądze?

Dzień dobry. W takich przypadkach, właściwą drogą jest skorzystanie z prawa rękojmi za wadę rzeczy sprzedanej i w tym celu kupujący wysyła do sprzedawcy pismo. W Pani przypadku, nie wiadomo komu wysłać takie wezwanie i na jaki adres. Wobec okoliczności, iż sprzedawca nie podał swoich prawdziwych danych, proszę złożyć do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa, w treści którego będzie Pani wnosiła o ustalenie danych sprawcy po numerze rachunku bankowego (bo domyślam się, że w taki sposób została uiszczona cena za towar). Pozdrawiam, adwokat Anna Wróbel

Odpowiedź nr 1 z dnia 21 lipca 2022 16:32 Zmodyfikowano dnia: 21 lipca 2022 16:32 Obejrzało: 29 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.