Sprzedaż mieszkania. Majątek małżonków.

Pytanie z dnia 08 sierpnia

Dzień dobry, przed zawarciem małżeństwa posiadałam mieszkanie, które sprzedałam w trakcie małżeństwa i pieniądze ze sprzedaży mojego mieszkania przeznaczyłam na zakup NASZEGO mieszkania. Mąż na wkład mieszkaniowy nie dał nawet złotówki. Teraz mąż mówi, że on wie, że to wszystko jest moje i przy sprzedaży mieszkania on nic nie będzie chciał. Teraz moje pytanie - czy u notariusza przy sprzedaży mieszkania wystarczy wskazać, że ma być zawarte w akcie notarialnym, że środki w kwocie 200 tys, będą dla mnie i mąż się zrzeka pieniędzy ze sprzedaży? Czy wystarczy zgodne oświadczenie woli i to, że zgadzamy się na to oboje? Jeśli to nie wystarczy to co musimy zrobić by środki ze sprzedaży należały się tylko mi? Chiałabym uniknąć sprzedaży mieszkania przez komornika.

Dzień dobry, a dlaczego mieszkanie miałoby być sprzedane przez komornika ? Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz adwokat@kancelariaulewicz.pl tel.: 663-182-634

Odpowiedź nr 1 z dnia 8 sierpnia 2022 12:59 Zmodyfikowano dnia: 8 sierpnia 2022 12:59 Obejrzało: 46 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.