Sprawa karna. Leczenie alkoholowe.

Pytanie z dnia 18 maja

Witam,mam pytanie odnośnie zatrzymania osoby nietrzeźwej.
Osoba nietrzeźwa (z niebieską kartą)wszczęła awanturę domową i pobiła partnerkę.Partnerka wezwała policję.Pijany został zabrany na izbę wytrzeźwień.Na drugi dzień rano,policja przyjechała po świadka zdarzenia by ten złożył zeznania u prokuratora.Z izby wytrzeźwień podobno osoba miała zostać przewieziona do prokuratury celem postawienia zarzutów (zapewne pobicia).I nie wiadomo co dalej. Wczoraj o godz.19:00 minęło 48 h od zatrzymania.Dziś rodzina dzwoniła na policję i do prokuratury by dowiedzieć się co się z nim dzieje czy jeszcze jest zatrzymany czy został zwolniony.Dziś ma zostać doprowadzony do sądu.Prawdopodobnie dostanie areszt 3 miesięczny.
Pytania:
Czy jest jakiś sposób,jakikolwiek,na wycofanie zeznań? Co grozi za to? Prokurator powiedział że potraktuje to jako składanie fałszywych zeznań.
Czy sąd może ale nie musi zastosować dziś areszt 3 miesięczny czy może być tak że zwolnią go do domu?
Jak go wyciągnąć ?
On nie powinien zostać karany więzieniem tylko potrzebuje leczenia alkoholowego.Prokurator nie przesłuchiwał ofiary oczy w oczy tylko wystarczyły zeznania z notatki policji.Taki incydent z pobiciem był po raz pierwszy.W domu jest 4 dzieci,on pracował.

Tutaj pojawią się odpowiedzi od prawników


Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.