Sprawa karna.

Pytanie z dnia 23 stycznia

Mam wyrok w zawieszeniu , rok na 3lata za kradzież z włamaniem. wyrok w zawieszeniu kończy się za 3 msc. A Za 3 dni mam sprawę o paserke gdzie zapadnie wyrok 6msc pozbawienia wolności uzgodniony z prokuratorem. Jak przeciągnąć ta sprawa tak długo aż skończą mi się zawiasy żeby nie można było ich odwiesić.

Kancelaria zajmuje się prowadzeniem spraw karnych. Zapraszam do kontaktu (porada stacjonarna lub on-line z możliwością ustanowienia obrońcy w celu odpowiedniego przygotowania do tej sprawy.

Odpowiedź nr 1 z dnia 24 stycznia 2024 09:32 Zmodyfikowano dnia: 24 stycznia 2024 09:32 Obejrzało: 78 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Przeciągnięcie sprawy nic nie da. Czyn zabroniony uważa się za popełniony w czasie, w którym sprawca działał lub zaniechał działania, do którego był obowiązany. Sąd zarządza wykonanie kary, jeżeli skazany w okresie próby popełnił podobne przestępstwo umyślne, za które orzeczono prawomocnie karę pozbawienia wolności bez warunkowego zawieszenia jej wykonania. W Pana sytuacji odpada obowiązkowe odwieszenie kary. Jednakże, Sąd może (ale nie musi) zarządzić wykonanie kary, jeżeli skazany w okresie próby rażąco narusza porządek prawny, w szczególności gdy popełnił inne przestępstwo niż określone w § 1, albo jeżeli uchyla się od uiszczenia grzywny, od dozoru, wykonania nałożonych obowiązków lub orzeczonych środków karnych, środków kompensacyjnych lub przepadku.

Odpowiedź nr 2 z dnia 27 stycznia 2024 17:18 Zmodyfikowano dnia: 27 stycznia 2024 17:18 Obejrzało: 75 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.