Sprawa karna.

Pytanie z dnia 20 września

Osoba dopuściła się popełnienia przestępstwa (art. 284 kk 1) chodzi o przywłaszczenie roweru z wypożyczalni samoobsługowych (Veturilo) - została przyłapana przez funkcjonariuszy i się tłumaczyła, że miała go wcześniej wypożyczonego przez kilkanaście sekund. Moje zapytanie jest takie czy na podstawie historii dokonanych przez nią wcześniej wypożyczeń (kilkunastosekundowe wypożyczenia) przed tym incydentem, policja może stwierdzić, że osoba dokonywała już wcześniej takiej praktyki i postawić dodatkowy paragraf i ewentualnie jaki?
Mam nadzieję, że państwo zrozumieją takie zapytanie.
Pozdrawiam.

Przestępstwo przywłaszczeni jest przestępstwem kierunkowym. Oznacza to, że zamiarem sprawcy jest włączenie cudzej rzeczy ruchomej tudzież prawa majątkowego z towarzyszącym mu elementem chęci zatrzymania przedmiotu przestępstwa i traktowania go jak własnego. Zamiar traktowania przedmiotu przywłaszczenia jak własnego nie wyczerpuje się w zachowaniu polegającym na niewywiązywaniu się przez sprawcę z zobowiązania. Musi mu dodatkowo towarzyszyć chęć zatrzymania przedmiotu i traktowania go jak własnego Jeśli pomogłem uprzejmie zachęcam do wystawienia opinii/oceny. W razie dalszych pytań zapraszam do kontaktu: TEL: 512 976 090 e-mail: adwkrycki@gmail.com Pozdrawiam Adw. Bartosz Krycki

Odpowiedź nr 1 z dnia 20 września 2022 19:21 Zmodyfikowano dnia: 20 września 2022 22:05 Obejrzało: 23 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.