Spór sąsiedzki.

Pytanie z dnia 01 czerwca

Dzień dobry,

mieszkamy w domu jednorodzinnym typu bliźniak. Ostatnio powstał spór z sąsiadką o rynny. Przerabiając dach sąsiadka odpięła się od naszej rynny nie informując nas o tym fakcie. Efekt tego jest taki, że z tyłu domu nie ma spływu z naszej rynny i cała deszczówka wylewa się z niej pod nasz budynek. Ponadto po tym fakcie sąsiadka stwierdziła nagle, że rozdzielamy się rynnami bo coś się jej nie podoba, a my mamy się dostosować. Powiedzcie mi proszę czy odpięcie rynny bez naszej zgody jest zgodne z prawem?

Szanowny Panie, ja na początku wystąpił bym do wójta (burmistrza lub prezydenta) podjęcie postępowania w zakresie zmiany stosunków wodnych. Złożyłbym wniosek i uzasadnił. Warto też przejrzeć projekt budynku, gdyż tam powinno być przewidziane jaki jest odpływ wody. Jeżeli to zmieniono samowolnie występujemy do nadzoru budowlanego. Trzecia najgorszy wariant to sprawa do sądu o przywrócenie stanu poprzedniego. Z wyrazami szacunku, Adrian Sylwanowicz. Dziękuję za pozytywną opinię.

Odpowiedź nr 1 z dnia 2 czerwca 2021 13:30 Zmodyfikowano dnia: 2 czerwca 2021 13:30 Obejrzało: 16 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.