spółka,wspólnik,

Pytanie z dnia 28 kwietnia 2019

1).
Mam problem ze wspólnikiem spółki z o.o. (mamy po 50% udziałów i obaj jesteśmy członkami zarządu). Zauważyłem, że wspólnik wypłaca środki kartą firmową imienną i nie wiem jak zmusić go do rozliczenia tych wydatków, nie wiadomo co się dzieje z kasą, gdzie się znajduje, czy w ogóle jest, czy może została wydana...

2).
W jaki sposób zmusić wspólnika do zatwierdzania przelewów bankowych za usługi/towary niezbędne do świadczenia przez nas usług na rzecz innych firm? Dla mnie to jawne działanie na szkodę spółki...

3).
Czy w takiej samej sytuacji wspólnik może wypowiedzieć umowy najmu np. samochodów wynajmowanych przez spółkę, jeśli przy zawieraniu umów najmu potrzebna jest nasza podwójna reprezentacja? Jak to się ma w przypadku rozwiązywania umów?

Dziękuję

Jeśli z umowy spółki wynika, że spółkę reprezentuje dwóch członków zarządu działających łącznie, to samodzielnie członek zarządu w imieniu spółki nic nie zrobi (chyba że miałby pełnomocnictwo od spółki - udzielone i tak przez dwóch członków zarządu).

Odpowiedź nr 1 z dnia 30 kwietnia 2019 15:19 Zmodyfikowano dnia: 30 kwietnia 2019 15:19 Obejrzało: 340 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.