Spółdzielcze własnościowe mieszkanie

Pytanie z dnia 12 maja

Witam. Kupiłam spółdzielcze własnościowe mieszkanie(kredyt) Mieszkanie w Kw jest jeszcze na ojca dzieci które mi je sprzedały(poświadczenie dziedziczenia)W księdze widnieje wzmianka o niezgodności ze stanem faktycznym oraz pojawiła sie wzmianka wpis hipoteki .Jakie kroki muszę teraz podjąć aby mieszkanie w Kw było na mnie ? ( czy może to sie pojawi po jakimś czasie od podpisania aktu notarialnego ? )Oraz jakie dokumenty i gdzie mam sie udać aby przekształcić mieszkanie we własnościowe. Czy można to zrobić samemu przez sąd bądź przez notariusza ?
Będę wdzięczna za odpowiedz.

Dzień dobry, najpierw zapytam, czy w umowie sprzedaży (akcie notarialnym) w postanowieniach w części końcowej jest wniosek o dokonanie wpisów w księdze wieczystej w związku z nabyciem przez Panią spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego? Z wyrazami szacunku adwokat Jakub Elegańczyk tel. 696 850 775 e-mail: j.eleganczyk@eleganczyk.pl

Odpowiedź nr 1 z dnia 14 maja 2021 09:49 Zmodyfikowano dnia: 14 maja 2021 09:49 Obejrzało: 13 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.