SDE i zakaz zbliżania.

Pytanie z dnia 08 lutego

Witam dostalem SDE ale mam zakaz 3 letni kontaktowania się i xblizania do rodziców karę odbywam gdzie indziej czy jak podczas dozoru przyjdę do domu rodziców oczywiście za ich zgoda coś się stanie ?

Dzień dobry. Tak, kontaktowanie się z rodzicami w okresie na jaki orzeczony został zakaz może zostać potraktowane jako czyn wypełniający znamiona przestępstwa niestosowania się do orzeczonych przez sąd środków karnych (art. 244 KK ). To z kolei będzie skutkować m.in. uchyleniem przez sąd zezwolenia na dozór elektroniczny. Pozdrawiam. Adw. Tomasz R. Weigt, tel. 601-225-208

Odpowiedź nr 1 z dnia 8 lutego 2022 11:50 Zmodyfikowano dnia: 8 lutego 2022 11:50 Obejrzało: 99 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Naruszy Pan zakaz, co może być podstawą do odwołania SDE.

Odpowiedź nr 2 z dnia 8 lutego 2022 15:15 Zmodyfikowano dnia: 8 lutego 2022 15:15 Obejrzało: 98 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.