Rozwiązanie umowy zlecenia a kara finansowa.

Pytanie z dnia 26 kwietnia

Jestem zatrudniona w oparciu o umowę zlecenie, do końca października br. W umowie tej nie jest uwzględniony okres wypowiedzenia, ani wysokość kary za wcześniejsze jej zerwanie. Powodem jest fakt, iż nie realizuję się w tej pracy. Czy mogę być pociągnięta do odpowiedzialności i zapłaty kary mojemu zleceniodawcy, jeśli zakończę wcześniej współpracę? Czy mogę złożyć wypowiedzenie?

Dzień dobry, bez analizy zawartej umowy, nie sposób udzielić rzetelnej porady. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz adwokat@kancelariaulewicz.pl tel.: 663-182-634

Odpowiedź nr 1 z dnia 27 kwietnia 2022 09:52 Zmodyfikowano dnia: 27 kwietnia 2022 09:52 Obejrzało: 91 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Dzień dobry, w takiej sytuacji znajdzie zastosowanie przepis art. 746 § 2 Kodeksu cywilnego: "Przyjmujący zlecenie może je wypowiedzieć w każdym czasie. Jednakże gdy zlecenie jest odpłatne, a wypowiedzenie nastąpiło bez ważnego powodu, przyjmujący zlecenie jest odpowiedzialny za szkodę". Może więc Pani rozwiązać umowę "z dnia na dzień" podając jakiś "ważny powód" (bez tego druga strona może żądać naprawienia ewentualnej szkody). Pozdrawiam.

Odpowiedź nr 2 z dnia 28 kwietnia 2022 14:12 Zmodyfikowano dnia: 28 kwietnia 2022 14:12 Obejrzało: 90 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.