Przeniesienie własności mieszkania a długi.

Pytanie z dnia 15 lipca

Kłaniam się.

Dziadek posiada spory dług, lecz równocześnie jego łączny majątek ten dług pokrywa. Dziadek wpadł na pomysł aby przepisać mi mieszkanie na zasadach umowy na dożywocie. Czy przy takim zagraniu jest szansa że zapuka do mnie komornik?

Pozdrawiam.

Dzień dobry, w takiej sytuacji jest ryzyko, że wierzyciel będzie chciał wystąpić ze skargą pauliańską. Będzie się można bronić przed sądem, ale sprawa będzie na pewno dosyć trudna. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz adwokat@kancelariaulewicz.pl tel.: 663-182-634

Odpowiedź nr 1 z dnia 18 lipca 2022 10:43 Zmodyfikowano dnia: 18 lipca 2022 10:43 Obejrzało: 22 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Dzień dobry, jest szansa, że w takiej sytuacji jak wierzyciel poweźmie wiedzę o takiej transakcji to może chcieć ją podważać w trybie skargi pauliańskiej. Może być też tak, że złoży zawiadomienie karne o udaremnianiu przez dziadka zaspokajaniu się wierzyciela (art. 300 k.k.). Adw. Elżbieta Walczak, www.walczaklegal.com, tel. 662 069 190

Odpowiedź nr 2 z dnia 18 lipca 2022 10:46 Zmodyfikowano dnia: 18 lipca 2022 10:46 Obejrzało: 22 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Dzień dobry. Tak, można w ten sposób próbować zabezpieczyć się przed długami dziadka. Należy się jednak liczyć z możliwością dochodzenia spłaty długu od Pana za pomocą skargi pauliańskiej. Dla obrony przed tym roszczeniem zasadnicze znaczenie będą miały konkretne okoliczności oraz warunki zawarcia umowy, a także przewidywany okres trwania umowy. Pozdrawiam. Adw. Tomasz R. Weigt, tel. 601-225-208

Odpowiedź nr 3 z dnia 18 lipca 2022 11:05 Zmodyfikowano dnia: 18 lipca 2022 11:05 Obejrzało: 20 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.