przeniesienie własności działki

Pytanie z dnia 19 czerwca 2019

Witam,
Chodzi o przepisanie działki. Aktualnie majątek jest podzielony: polowa na nieżyjąca już babcię a połowa na 2 rodzeństwa. Co teraz zrobić aby móc przepisać działkę na mnie (czyli wnuczke). Rozumiem że najpierw musi być ta działka własnością mojej mamy i dopiero na mnie może przepisać. Tylko jak to zrobić po kolei??

Witam, na pewno należy przeprowadzić postępowania o stwierdzenie nabycia spadku po babci (jeśli nie ma sporu w tym zakresie, a stan faktyczny jest prosty, to można tego dokonać u notariusza). Kolejne czynności uzależnione są konkretnych okoliczności sprawy. Jeśli babcia była właścicielką odrębnej działki (czyli 1/2 działki została fizycznie i prawnie wyodrębniona dla babci, stając się samodzielną nieruchomością), to po stwierdzeniu nabycia spadku po babci, spadkobierca lub spadkobiercy będą mogli dowolnie dysponować tą nieruchomością, w tym przenieść jej własność na Panią. Zbyt mało mam jednak informacji, aby udzielić Pani trafnej odpowiedzi. Z poważaniem, adwokat Agnieszka Łozińska

Odpowiedź nr 1 z dnia 24 czerwca 2019 13:04 Zmodyfikowano dnia: 24 czerwca 2019 13:04 Obejrzało: 113 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.