Pytanie z dnia 03 stycznia 2017

Proszę mi powiedzieć. Jakieś pół roku temu podpisałam umowę o pracę na czas określony - przy założeniu że podstawę (minimalną krajową będę dostać na konto czyli 1850 brutto) a resztę do ręki (umowa na "gębę") Wiem jednak że jak dziewczyny z biura rachunkowego odchodziły w którym pracuje- niestety tej reszty do ręki nie otrzymywały, tym sam taka sytuacja spotkała mnie. Czy mam jakies szanse wygrać tu z kierowniczką? szef wszystkie rzeczy załatwia zdalnie i jest w drugiej części Polski.Kierowniczka nie wywiązuje się z umowy "na gębę"


prosze mi pomóc

pozdrawiam

Dzień dobry, zaniżanie wynagrodzenia w umowie stanowi dosyć częste zjawisko. Pracownik może w takiej sytuacji wysłać do pracodawcy wezwanie do zapłaty, a następnie skierować pozew o zapłatę. Może również zawiadomić PIP czy ZUS. Proszę także mieć świadomość, że przez zgodę na takie postępowanie pracodawcy, pracownik ponosić może odpowiedzialność za nie odprowadzanie należnych składek ZUS czy podatku. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska-Ulewicz

Odpowiedź nr 1 z dnia 4 stycznia 2017 09:03:06 Obejrzało: 54 osób
Wysłano podziękowanie do {[ success_thanks_name ]}
{[ e ]}

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? {[ total_votes ? getRating() : 0 ]}% uznało tę odpowiedź za pomocną ({[ total_votes ]} głosów)

Podziękowałeś prawnikowi

{[ e ]}
{[ rlc.lawyer ]}
Twoje imię:
Dane znajomego:

Wysłaliśmy znajomemu Twoją rekomendację

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.