Pytanie z dnia 29 września

Pracowałam razem z koleżanką w tym samym sklepie. Robiła zakupy i zadłużyła się jako pracownik na 308 zł. Później uległa małemu wypadkowi, skręcona kostka z małym złamaniem. Wypowiedziano jej umowę. Dług mojej koleżanki przeszedł na mnie, ponieważ kierowniczka powiedziała, że po zwolnieniu koleżanki ja mam oddać te pieniądze. Pisałam wiele razy do koleżanki, że ma mi oddać te pieniądze. Obiecała mi oddać do końca sierpnia. Napisałam kolejny raz, lecz ona nie odpisuje i nie odbiera telefonów. Mam wiadomości na Facebooku, które świadczą o tym, że obiecała oddać pieniądze. Nie mam podpisanej z nią żadnej umowy, brak innych dowódow. Czy jest szansa, aby założyć jej sprawę cywilna w sądzie. Opłaca się zakładać taką sprawę? Czy koszty sądowe nie przewyższa tego, co koleżanka ma mi do oddania? Pomocy... Jestem bezradna..

Dzień dobry, Nie widze zadnych powodów aby Pani była obciązona długiem kolezanki. Sugeruje zgłoszenie sprawy do Państwowej Inspekcji Pracy. Z wyrazami szacunku Radca prawny Bartosz Kowalak Kowalak Jędrzejewska i Partnerzy Kancelaria Prawna ul. Mickiewicza 18a/3 60-834 Poznań 795777519 www.prawnikpoznanski.pl www.blogoodszkodowaniach.pl www.prawospadkowepoznan.pl www.prawnikodrozwodu.pl

Odpowiedź nr 1 z dnia 29 września 2022 08:46 Zmodyfikowano dnia: 29 września 2022 08:46 Obejrzało: 39 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Dzień dobry. Koszty sądowe zwraca przegrany. Jeżeli są dowody to sąd zasądzi od koleżanki zwrot tych kosztów. Problem może być z wynajęciem prawnika bo za to sąd zwróciłby tylko 90 zł, a wątpię, aby jakiś prawnik za takie wynagrodzenie się podjął prowadzenia sprawy.

Odpowiedź nr 2 z dnia 29 września 2022 08:49 Zmodyfikowano dnia: 29 września 2022 08:49 Obejrzało: 39 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.