Pytanie z dnia 11 marca 2023

Pracodawca (kierownik) zlecił pracę na 2 dni przed zaakceptowanym urlopem pracownika. Pracownik poinformował ze z chęcią wykona pracę po urlopie gdzyz ma już zaplanowana prace na ty 2 dni ( praca nie mogła być wykonana pózniej) a ponadto wykazał że 2 dni nie jest wystarczającym czasem na wykonie tego zadania. Czy zmuszanie pracownika do wykonania zadania w czasie, który zdaniem pracownika jest za krótki do jego wykonania jest zgodne z prawem? Kierownik: „skończyłam dyskusje masz to zrobić!”
Czy odmówienia wykonania zadania przez pracownika ze względu na niewystarczająca ilość czasu i inne zaplanowane zadania jest dopuszczalne ? Odwołałam sie do dyrektora, który też był zdania że powinnam wykazać zadanie. Kolejny dyrektor uznał że jeśli nie jestem w stanie wykonać tego zadania przed urlopem to nie muszę go robić, natomiast porozmawiamy o współpracy po urlopie.
Kierownik wielokrotnie daje zadania do wykonania w czasie krótszym niż przewidują obowiązujące w departamencie zasady ( formalny dokument) Dodatkowo pyta czy nie lubię szybkich projektów bo ona bardzo lubi. Albo mówi ze da mi projekt który niebiescy w zakresie mojego obszaru i kiedy to tłumacze to się śmieje ze jaja sobie ze mnie robi. Pozostali pracownicy maja podobne problemy we współpracy z ta osobą.

Tutaj pojawią się odpowiedzi od prawników


Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.